Čajevi koji mogu pomoći kod niskog broja otkucaja srca i pomoći povećati broj otkucaja srca:
Čaj od borovnice
Čaj od đumbira
Zeleni čaj
Čajevi kod niskog broja otkucaja srca
Nizak broj otkucaja srca se smatra broj otkucaja srca u minuti niži od normalnog pulsa. Normalan puls je za odrasle osobe od 60 do 100 otkucaja srca u minuti dok je za osobe koje se aktivno bave sportom normalan broj otkucaja srca u minuti 40 do 60. Također, ovakav broj otkucaja srca uobičajen je tijekom noćnog spavanja.
Čajevi su samo jedan od elemenata koji mogu djelovati u ovom slučaju, a dobro bi bilo kombinirati ih s promjenom prehrane, odnosno pravilnom prehranom, te redovitom tjelovježbom odnosno kretanjem. Čajevi koji mogu pomoći kod niskog broja otkucaja srca:
Čaj od gloga kod niskog broja otkucaja srca
– Čaj od gloga- čaj od gloga smatra se dobrim izborom za sve povezano sa srce i kardiovaskularnim sustavom. On uravnotežuje otkucaje srca kao i tlak. Glog poboljšava kontrakcije srčanog mišića, može pomoći povećati dotok krvi u srce te i do jačeg pumpanja srca.
Čaj od borovnice kod niskog broja otkucaja srca
Borovnica je dobar prirodni lijek za mnoge probleme, te općenito dobra potpora radu organizma. Dobre su i od venske insuficijencije, stanja u kojem je protok krvi kroz vene otežan, te proširenih vena. Više: Borovnica – Čaj od borovnice – ljekovitost, nuspojave i koliko čaja piti
Čaj od đumbira kod niskog broja otkucaja srca
Đumbir ima stimulirajuća svojstva, svojstvo pročišćavanja krvi, djeluje na puls, pomaže u smanjenju lošeg kolesterola kao i ukupne razine kolesterola. Više: Čaj od ĐUMBIRA – dobrobiti, nuspojave, koliko čaja piti i kako ga pripremiti
Zeleni čaj kod niskog broja otkucaja srca
Zeleni čaj je jedan od najpopularnijih čajeva, ima brojna pozitivna djelovanja, antioksidativna svojstva koja djeluju na snižavanje krvnog tlaka i na snižavanje lošeg kolesterola. Više: Zeleni čaj – ljekovitost, nuspojave i koliko čaja piti
Nizak broj otkucaja srca –
Kod mnogih ljudi,posebno koji redovito vježbaju nizak broj otkucaja srca tijekom vježbanja je uobičajen, te je često ispod 60 otkucaja u minuti. Ako je osoba zdrava i aktiva, srce puma krv učinkovitije. Također normalno je da je broj otkucaja srca tijekom noći niži, odnosno u stanju mirovanja. noću je broj otkucaja srca uobičajeno 40 do 60 otkucaja u minuti.
Kod nekih ljudi i izvan toga kada srce ima manji broj otkucaja u minuti ne predstavlja problem, može se raditi samo o učinkovitom radu i pumpanju srca. No, kada usporen rad srca nije vezan uz zdrav rad srca, te ne opskrbljuje tijelo s dovoljno kisika, pojavljuje se problem.
Neki od znakova koji se mogu osjetiti kod usporenog rada srca su vrtoglavica, ošamućenost, umor, posebno umor kod napora, otežano disanje, zbunjenost, bol u prsima, nesvjestica…
Osim na povišenje, trebalo bi djelovati i na uzroke. Bilo bi dobro definirati uzroke, kako bi se na njih moglo djelovati, a neki od uobičajenih su: neravnoteža elektrolita (kalija, kalcija, magnezija, natrija), odnosno previše ili premalo nekog minerala u tijelu, smanjen rad štitnjače, infekcije, bolesti srca, određeni lijekovi poput beta blokatora, ali i drugi… Snižen broj otkucaja srca kada se kao čimbenik uzme dob.
Trebalo bi pratiti stil života, odnosno da li se javljaju promjene i simptomi, mjeriti otkucaje srca, mjeriti tlak…
Prevencija uključuje sve što je važno za rad srca:
- normalna tjelesna težina
- dovoljno fizičke aktivnosti i kretanja
- paziti na razinu kolesterola u krvi
- zdrava prehrana, uključujući prehranu za zdravo srce (10 namirnica koje su fantastičan odabir za zdravije srce)
- smanjiti stres
- smanjiti anksioznost
Pročitajte i:
Vezano
Češnjak u prirodnom liječenju
Što uzrokuje povišen krvni tlak ili hipertenziju
Visok krvni tlak, kako ga sniziti na prirodan način